ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ WATER POLO ΣΤΗΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ, 3 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2014

3ΗΜΕΡΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ WATER POLO ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (7-8 & 9/2)

Στην πόλη της Πτολεμαΐδας και στο Δημοτικό Κολυμβητήριο αυτής (το οποίο έχει κατοχυρώσει άδεια λειτουργίας για την διοργάνωση επίσημων κολυμβητικών αγώνων)θα διεξαχθεί το “ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ (για το waterPolo) 2014”,κατά το τριήμερο 7-8 & 9 Φεβρουαρίου (Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή).

Με τη συμμετοχή 140 εφήβων(προερχόμενοι από 10 ομάδες σε 2 ομίλους), το Πρωτάθλημα αναμένεται να συγκεντρώσει το ενδιαφέρον και τα βλέμματα αθλητών, αθλητριών, προπονητών και παραγόντων του αθλητισμού/κολύμβησηςκαθώς, το άθλημα του Πόλο –αποδεικνύεται πλέον στην πράξη- έχει μία σταθερά ανοδική πορεία.

Κατά τη διάρκεια του 3ημέρου θα διεξαχθούν 20 συνολικά αγώνες ενώ οι ομάδες που θα συμμετέχουν είναι οι: ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ, ΗΡΑ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΖΑΝΗ, ΚΕΡΚΥΡΑ, ΝΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ, ΟΞΥΓΟΝΟ και ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ.

Οι ομάδες τις οποίες θα κληθούν να αντιμετωπίσουν οι αθλητέςPoloτης Α.Κ.Α ΔΕΛΦΙΝΙΑ Πτολεμαΐδας είναι οι ομάδες της Κοζάνης, της Λαμίας, της Κέρκυρας και της Ημαθίας. Από τις 5 αυτές ομάδες, οι 3 περνάνε στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος.

Η Υδατοσφαίριση (Water Polo) είναι ένα από τα πιο θεαματικά και διαδεδομένα αθλήματα στον κόσμο, καθώς και από τα πιο δημοφιλή στους Ολυμπιακούς αγώνες. Διοργανώσεις όπως είναι το Πρωτάθλημα που θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Πτολεμαΐδας σίγουρα αποτελούν μία πρώτης τάξεως ευκαιρία για εντυπωσιακούς αγώνες και θέαμα. Ελάτε να το απολαύσουμε μαζί από 7-9 και Φεβρουαρίου. Η είσοδος είναι ελεύθερη

WATER POLO ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 2014

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 7/2

18:00 ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ - ΚΟΖΑΝΗ Α

19:00ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ-ΟΞΥΓΟΝΟΒ

20:00ΚΕΡΚΥΡΑ-ΗΜΑΘΙΑΑ

21:00ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΡΗΣΒ

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2

(πρωί)10:00ΚΟΖΑΝΗ-ΚΕΡΚΥΡΑΑ

11:00ΑΡΗΣ-ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣΒ

12:00ΛΑΜΙΑ-ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣΑ

13:00ΠΑΟΚ-ΗΡΑΚΛΗΣΒ

ΣΑΒΒΑΤΟ8/2

(απόγευμα)17:00ΗΜΑΘΙΑ-ΚΟΖΑΝΗΑ

18:00ΚΕΡΚΥΡΑ-ΛΑΜΙΑ

19:00ΟΞΥΓΟΝΟ-ΑΡΗΣΒ

20:00ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ-ΠΑΟΚ

ΚΥΡΙΑΚΗ9/2

(πρωί)10:00ΛΑΜΙΑ-ΗΜΑΘΙΑΑ

11:00ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ-ΚΕΡΚΥΡΑ

12:00ΠΑΟΚ-ΟΞΥΓΟΝΟΒ

13:00ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ9/2

(απόγευμα)16:00ΚΟΖΑΝΗ-ΛΑΜΙΑΑ

17:00ΗΜΑΘΙΑ-ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ

18:00ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚΒ

19:00ΟΞΥΓΟΝΟ-ΗΡΑΚΛΗΣ

(Οι ώρες των αγώνων της Κυριακής υπάρχει μικρή πιθανότητα να αλλάξουν)

Γραφείο Τύπου