Δελφίνια Πτολεμαΐδας: «9οι Πτολεμαϊκοί αγώνες κολύμβησης » αγωνιστικών κατηγοριών - προκήρυξη αγώνων

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ:  Σάββατο 14 & Κυριακή 15 Απριλίου 2018

( Σε 4ης αγωνιστικές ενότητες : Σάββατο & Κυριακή πρωί προκριματικά 09:30  και απόγευμα δυο τελικές σειρές 17:00 το Σάββατο και 16:00 την Κυριακή  )

ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ           

( κλειστό  50μ., 8 διαδρομών, θερμοκρασία νερού 27.0 C, θερμοκρασία χώρου 24.0 C )

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ:                            

Ηλεκτρονική, υπό την αιγίδα της ΠΕΚΚΔΜ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:                            

Επίσημα, υπό την αιγίδα της ΠΕΚΚΔΜ και οι χρόνοι θα χρησιμοποιηθούν για τους Πανελλήνιους αγώνες  2018.        

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Όλοι οι σύλλογοι που ανήκουν στη δύναμη της Κ.Ο.Ε, καθώς και σύλλογοι του εξωτερικού.                   

 ΟΡΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

  • Κάθε σύλλογος έχει δικαίωμα να συμμετάσχει με απεριόριστο αριθμό αθλητών σε κάθε αγώνισμα, εκτός των αγωνισμάτων 800ελ. & 1500ελ. οπού θα συμμετέχουν στο σύνολο τους 16 αθλητές (Οι 16 καλύτεροι χρόνοι με βάση το αρχείο της ΚΟΕ μέχρι την ημερομηνία των δηλώσεων )  .       
  • Συμμετοχές εκτός συναγωνισμού δεν θα γίνονται δεκτές.
  • Κάθε κολυμβητής-τρια έχει δικαίωμα συμμετοχής σε 3 αγωνίσματα 2 σε κάθε αγωνιστική ενότητα.
  • Ο διοργανωτής σύλλογος εξαιρείται των πιο πάνω περιορισμών .

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Οι δηλώσεις συμμετοχής στους αγώνες θα πρέπει να υποβληθούν στα γραφεία της ΠΕΚΚΔΜ  (fax 2310 245881 - τηλ..2310 245323) μέχρι την Τρίτη  10 Απριλίου 2018 και ώρα 14:00. Οι σύλλογοι που διαθέτουν e-mail μπορούν να υποβάλλουν τις δηλώσεις τους ηλεκτρονικά (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.). Παρακαλούνται όμως όλοι οι σύλλογοι να επιβεβαιώσουν την παραλαβή των δηλώσεών τους από την ΠΕΚΚΔΜ.

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

Η συμμετοχή κάθε αθλητή ορίζεται στα 13 ευρώ (10 + 3 ευρώ παράβολο ΚΟΕ 622/Ε 30-1-2018 απόφαση ΚΟΕ) , και τα σωματεία θα καταβάλουν το ποσόν μέσω   τραπέζης. Παρακαλούμε οι δηλώσεις να συνοδεύονται από το καταθετήριο της Τράπεζας Πειραιώς στον αριθμό 5251-072923-121 & IBAN : GR7301722510005251072923121 με την αιτιολογία: ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΚΟΥΣ.

Σε αντίθετη περίπτωση οι δηλώσεις δεν θα γίνονται δεκτές.

ΟΡΟΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

  • Οι αγώνες θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους κανονισμούς της Κ.Ο.Ε.
  • Το πρωί θα γίνουν προκριματικές σειρές και το απόγευμα δυο τελικές σειρές ( Α τελικός οι 8 καλύτεροι χρόνοι και Β τελικός οι χρόνοι από 9 έως 16 των προκριματικών ).
  • Όλα τα αγωνίσματα το πρωί στους προκριματικούς θα διεξαχθούν βάσει των καλύτερων επιδόσεων  των κολυμβητών-τριων που θα συμμετέχουν, ξεκινώντας από την “γρηγορότερη” (εκείνη με τις 8 καλύτερες επιδόσεις) και καταλήγοντας στην πιο “αργή” σειρά.
  • Τα τελικά αποτελέσματα όλων των αγωνισμάτων θα αναρτούνται στην ιστοσελίδα της ΠΕΚΚΔΜ www.koe.org.pekkdm.gr .

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ – ΕΠΑΘΛΑ

  • Στους τρεις (3) πρώτους νικητές του Α τελικού κάθε αγωνίσματος , θα απονέμονται μετάλλια .
  • Θεσπίζουμε πριμ για τον καλύτερο αθλητή και την καλύτερη αθλήτρια OPEN κατηγορίας βάση της διεθνούς βαθμολογίας της FINA .
  • Σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθούν αναμνηστικά διπλώματα.
  • Κύπελλο για τις τρεις (3) καλύτερες ομάδες με βάση τα χρυσά μετάλλια.
  • Έπαθλο για την κατάρριψη κάθε ρεκόρ αγώνων.

 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

Η τελετή έναρξης θα γίνει στις 16.45 το Σάββατο 14/04/188 και θα περιλαμβάνει παρέλαση όλων των ομάδων με 2 κολυμβητές και 2 κολυμβήτριες από κάθε σωματείο .

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ – ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ

Πληροφορίες θα δίνονται καθημερινά από τους υπεύθυνους των αγώνων και προπονητές κ. Καραγιάννη      Δημήτρη  (κιν. 6942 678431 ), e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. και κ. Σπανόπουλο Παναγιώτη (κιν. 6972894274), e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ   ΑΓΩΝΩΝ

 Α’  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  Σάββατο 14/4/2018

Προκριματικα    ώρα έναρξης   09.30

  1. 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ            ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  2. 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ        ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  3. 200 ΥΠΤΙΟ                    ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  4. 400 Μ.ΑΤΟΜΙΚΗ         ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  5. 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ            ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  6. 100 ΠΡΟΣΘΙΟ               ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  7. 50         ΥΠΤΙΟ                    ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  8. 50         ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ        ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  9. 800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ            ΓΥΝΑΙΚΩΝ ( 2η τελική σειρά )
  10. 1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ  ΑΝΔΡΩΝ      ( 2η τελική σειρά )

 Β’  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  Σάββατο 14/4/2018

Τελικοί  Ά & ΄Β   ώρα έναρξης   17.00

  1. 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ            ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  2. 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ        ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  3. 200 ΥΠΤΙΟ                    ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  4. 400 Μ.ΑΤΟΜΙΚΗ         ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  5. 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ            ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  6. 100 ΠΡΟΣΘΙΟ               ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  7. 50         ΥΠΤΙΟ                    ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  8. 50         ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ        ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΑΝΔΡΩΝ
  9. 800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ            ΓΥΝΑΙΚΩΝ ( 1η τελική σειρά )
  10. 1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ  ΑΝΔΡΩΝ      ( 1η τελική σειρά )
  11. 4X50Μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ 2 ΑΓΟΡΙΑ + 2 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 

Γ΄ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ  15/4/2018

Προκριματικα   ώρα έναρξης   09.30

  1.   50           ΕΛΕΥΘΕΡΟ         ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  2.  50           ΠΡΟΣΘΙΟ            ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  3.   100        ΥΠΤΙΟ                  ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  4.   200         Μ.ΑΤΟΜΙΚΗ      ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  5.  400         ΕΛΕΥΘΕΡΟ         ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  6.  100         ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ      ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  7.  200         ΠΡΟΣΘΙΟ             ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  8.  800         ΕΛΕΥΘΕΡΟ          ΑΝΔΡΩΝ        ( 2η τελική σειρά )
  9.  1500      ΕΛΕΥΘΕΡΟ          ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ( 2η τελική σειρά ) 

Δ΄ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ  15/4/2018

Τελικοί  Ά & ΄Β       ώρα έναρξης   16.00

  1. 50           ΕΛΕΥΘΕΡΟ         ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  2. 50           ΠΡΟΣΘΙΟ            ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  3. 100        ΥΠΤΙΟ                  ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  4. 200         Μ.ΑΤΟΜΙΚΗ      ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  5.  400         ΕΛΕΥΘΕΡΟ         ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  6.  100         ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ      ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  7.  200         ΠΡΟΣΘΙΟ             ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  8.  800         ΕΛΕΥΘΕΡΟ          ΑΝΔΡΩΝ        ( 1η τελική σειρά )
  9.  1500      ΕΛΕΥΘΕΡΟ          ΓΥΝΑΙΚΩΝ   ( 1η τελική σειρά )
  10. 4X50Μ   Μ. ΟΜΑΔΙΚΗ     2 ΑΓΟΡΙΑ + 2 ΚΟΡΙΤΣΙΑ